„Ave Vita“: straipsnis „Įdomiosios reabilitacijos konferenciją“

„Ave Vita“: straipsnis „Įdomiosios reabilitacijos konferenciją“

Teksto autorė: SMD Reabilitacijos būrelio pirmininkė Erika Karkauskienė
Nuotraukų autorė: Kamilė Berkutė

STUDENTAI SUSIPAŽINO SU ĮDOMIĄJA REABILITACIJOS PUSE
Gegužės 13 dieną LSMU Veterinarijos akademijos Žalčio salėje vyko jungtinė Studentų mokslinės draugijos (SMD) Reabilitacijos, Kineziterapijos ir Gyvulininkystės technologijų būrelių organizuota konferencija „Įdomioji reabilitacija“. Idėja šiemet pirmą kartą suorganizuoti tokį renginį kilo FMR rezidentei Ievai Radavičienei. Ji ir kelios aktyvios Reabilitacijos būrelio narės buvo pagrindinės renginio iniciatorės. Konferenciją planuoti padėjo ir Kineziterapijos bei Gyvulininkystės technologijų būrelių atstovės.
„Įdomiosios reabilitacijos“ konferencijoje sveikinimo žodį tarė Reabilitacijos būrelio mokslinė vadovė, doc. dr. Lina Varžaitytė. Iškart po to vyko plenarinė sesija, kurioje buvo skaitomi teoriniai pranešimai: FMR rezidentė I. Radavičienė skaitė pranešimą „Robotika reabilitacijoje“, kineziterapijos studentės paruošė du pranešimus: G. Juškaitytė pasakojo apie neuroplastiškumą, o K. Kiudelytė kartu su G. Gaučaite – apie šokio-judesio terapiją. Gyvulininkystės technologijų studentės J. Lionikienė ir V. Lindžiūtė pasidalino delfinų terapijos naujovėmis, o LSMU Reabilitacijos programos magistrantas V. Stirbys pristatė savo atliktą tyrimą „Kaniterapijos poveikis vaikų, turinčių hiperaktyvumo sutrikimą, motoriniams gebėjimams“. Plenarinę sesiją užbaigė muzikos terapeutės N. Kiseliovos-Žukovskos pranešimas „Muzikos terapija. Taikymo sritys ir galimybės“.
Pasibaigus plenarinei sesijai, konferencijos dalyviai įgytas teorines žinias išmėgino praktinėse dirbtuvėse: muzikos terapeutė N. Kiseliova-Žukovska vedė muzikos terapijos dirbtuves, kineziterapijos studentės K. Kiudelytė ir G. Gaučaitė su šokių vadove D. Šeniauskaite mokė šokio-judesio terapijos pagrindų, kieme vyko Taiči pamoka su kineziterapeute, Taiči instruktore E. Lašinyte. Daugiausiai studentų dėmesio sulaukė Kaniterapinės pagalbos centro prezidentės I. Šikšniuvienės bei jos asistenčių organizuotos veiklos su kaniterapiniais šunimis.

Po pietų pertraukos klausėmės kineziterapeutės, jojimo terapijos specialistės J. Rutkienės pasakojimo apie gydomąjį jojimą ir jo pritaikymo galimybes. Iškart po jo vyko „Susitikimas su asmenybe“ – paskaita, kurios metu dr. Alma Kajėnienė – Lietuvos olimpinės rinktinės gydytoja – dalijosi savo profesijos ypatumais. Konferencija užbaigta Reablitacijos būrelio narių organizuotu protmūšiu bei grupės „Unity band“ koncertu.
Dėkojame renginio dalyviams už aktyvumą, o studentėms – už pagalbą organizuojant konferenciją. Taip pat ačiū rėmėjams: UAB „Ąžuolyno sveikatingumo centras“ ir UAB „Gudragalvis“ už finansinę paramą, o UAB „Orkla Foods“ už paramą maisto produktais pietums. Tikimės, jog šis renginys taps tradicija ir kitąmet vėl susitiksime pasidalinti įdomiausiomis reabilitacijos srities naujovėmis.