Apibendrintai pasidalinu mintimis apie 2019.03.04 vykusį susitikimą su Gerb. Rasa Biekšiene.

1) Dėl FMR normos. Gerb. Rasa Biekšienė pabrėžė kad FMR normos projektas susilaukė labai daug atgarsių, tiek teigiamų, tiek neigiamų. Net susilaukta raštų iš tarptautinių kineziterapeutų ir ergoterapeutų draugijų apie kompetencijų ribas tarp FMR gydytojų ir kineziterapeutų bei ergoterapeutų. Gerb. Rasa per kovo mėn "apdoros", susistemins visus atsiliepimus ir tikėtina balandžio mėn bus organizuojamas pakartotinas darbo grupės susirinkimas. Tiek buvo rekomenduota pačios Gerb Rasos, tiek ir mūsų nuomone, į darbo grupės susirinkimą pakviesti papildomų FMR gydytojų specialistų. Manau į šį susirinkimą būtina pakviesti Gerb Svetlaną Lenickienę, gal būt yra tikslingi ir kiti asmenys. Laukiu jūsų siūlymų.

 

Norime pasidalinti mintimis apie 2019-06-05 d. vykusį Sveikatos reikalų komiteto posėdį Seime, kuriame buvo pristatyta SAM ir VLK informacija dėl medicininės reabilitacijos paslaugų finansavimo.
Pranešėjai: VLK direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Zaksas. 

Pranešime teigiama, kad: 

  • Nuo 2015 m. finansavimas reabilitacijai tolygiai didėjo ir sudarė 44 proc.
  • Suaugusiųjų reabilitacijai skiriamos lėšos kasmet išnaudojamos su perviršiu, tačiau vaikams skirtos lėšos nėra visiškai išnaudojamos.
  • Stebimas vaikų siuntimo reabilitacijai sezoniškumas, ypač padidėja liepos-rugpjūčio mėnesiais, pagrindinė indikacija - persirgtas plaučių uždegimas.
  • Suaugusiųjų siuntimo reabilitacijai sezoniškumo nestebima.
  • Pagrindiniai susirgimų profiliai, kuriems skiriamas didžiausias finansavimas yra nervų sistemos ligos ir judamojo-atramos aparato pažeidimai.
  • Pateikti siūlymai dėl medicininės reabilitacijos paslaugų finansavimo tobulinimo:
1. PSDF biudžeto lėšas, skirtas FMR gydytojo išplėstinių konsultacijų išlaidų apmokėjimui, įtraukti į medicininei reabilitacijai skiriamų lėšų sumą, šiomis lėšomis apmokėti naująją paslaugą - pirmąjį ambulatorinį reabilitacijos etapą.
2. Medicininės reabilitacijos indikacijas sieti ne su TLK-10-AM kodais, bet su funkcine paciento būkle.
3. Suvienodinti medicininės reabilitacijos ir kitų asmens sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų apmokėjimo PSDF biudžeto lėšomis principus, ty medicininės reabilitacijos paslaugas teikiančiai ASPĮ numatyti sutartinę sumą ir atsisakyti "kvotų" paskirstymo siunčiančiai ASPĮ.

Šių pasiūlymų pritarimui ar nepritarimui turime kaip draugija parašyti atsakymą iki kito komiteto susirinkimo.